• Wpisów: 42
  • Średnio co: 50 dni
  • Ostatni wpis: 15 dni temu, 13:10
  • Licznik odwiedzin: 10 573 / 2182 dni
 
dobralokata
 
Karty kredytowe pozwalają nam na zawieranie dużej ilości transakcji na kwoty, będące wielokrotnością naszego miesięcznego zarobku. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi, którą oferują nam w licznych komunikatach reklamowych banki, działające na obszarze Polski.

Jak już wiemy, na rynku istnieją dwie konkurencyjne firmy, które tworzą takie karty. Mowa oczywiście o Visa oraz MasterCard. Tą pierwszą wydaje 26 banków, począwszy od AIG, przez ING, Kredyt Bank, PKO BP, kończąc na Toyota Bank. Druga zaś, znana ze sponsorowania meczy piłkarskich, znajduje się w ofercie m.in. BZ WBK, BPH PBK oraz Sygma Bank. Oczywiście pominąłem mnóstwo banków, ale mam nadzieję, że udało mi się zobrazować, że zarówno pierwsza, jak i druga są powszechnie używane na terenie Rzeczypospolitej, czy poza jej granicami bo właściwie na całym świecie przez miliardy ludzi. Wszak nie są oni pionierami tylko w Polsce, ale także i na świecie (Visa, MasterCard).

Karta kredytowa tworzy iluzję, swoją drogą prawdziwą, o świecie bez granic. Te określenie bardzo często pada w reklamach swoich usług wydawców kart czy banków, które je oferują. Na czym te określenie polega? Otóż, od teraz możesz zapomnieć o problemie lokalnej waluty, mając kartę kredytową będziesz mógł płacić za wszystko i o każdej porze, pod warunkiem oczywiście, że to potwierdzisz. Nie przekroczysz limitu, ponieważ jest on jasno określony, ale mnóstwo osób obawia się, że nie spłaci zobowiązań w terminie, dlatego wdając się w zakupowy szał, warto o tym pamiętać, żeby później nie zostały naliczone duże odsetki, których nie będziemy w stanie zapłacić.

Karty kredytowe to nie tylko zakupy w dużych centrach handlowych, z mnóstwem małych sklepów, ale także hipermarkety, ekskluzywne butiki, perfumerie czy hurtownie  z przeróżnymi produktami, ale nie tylko. Kartami kredytowymi zapłacimy za usługi, które oferują różnorakie firmy, ale także za e-zakupy. Dzięki tym plastikowym prostokątom mamy możliwość zapłacić szybciej niż zawsze, a co za tym idzie, dostać też produkt natychmiastowo, w przypadku przesyłek, zazwyczaj będzie to 1-2 dni robocze. Co innego gdy towary czy usługi działają w sieci jak m.in. doładowanie konta w serwisie bukmacherskim, czy zapłata za domenę, serwis internetowy czy usługę reklamy naszej witryny sieciowej.

Skoro przedmiot, o którym mowa w tekście daje tyle możliwości warto z niego skorzystać. Jest adresowany do ludzi rozsądnych i mam nadzieję, że Ty czytelniku, właśnie taki jesteś.

Nie możesz dodać komentarza.