• Wpisów: 42
  • Średnio co: 50 dni
  • Ostatni wpis: 15 dni temu, 13:10
  • Licznik odwiedzin: 10 573 / 2182 dni
 
dobralokata
 
Dla banków lokaty bankowe to sposób na inwestowanie pieniędzy klientów, zaś dla tych ostatnich sposób na oszczędzanie. Wejdź już teraz na www.moja-skarbonka.pl/ i wybierz sobie najlepszą lokatę.

Z terminem lokat można zetknąć się w bankach, a także w placówkach bankowych, których działalność polega na świadczeniu usług związanych z przepływem środków pieniężnych, ich przechowywaniem oraz udostępnieniem na przykład w postaci kredytów gotówkowych czy też pożyczek. Cechą charakterystyczną lokat bankowych jest zamrożenie pewnej sumy pieniędzy na jakiś określony czas, po to, aby po upływie danego czasu do tej zamrożonej kwoty bank mógł dodać proponowany procent od tej sumy. Dzięki takiej transakcji właściciel lokaty zyskuje w ciągu kilku miesięcy większe fundusze. Wysokość uzyskanych funduszy zależy w głównej mierze od oprocentowania oraz czasu, na jaki założyło się lokatę. Lokata bankowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na zysk z pieniędzy, które przez jakiś czas nie są potrzebne. Zamiast przechowywać je na koncie można właśnie założyć lokatę i mieć przy tym pewność, że będą one w pełni bezpieczne, a po wybranym okresie czasu zwiększy się klientowi na koncie dodatnie saldo. Nikt nie musi obawiać się o swoje oszczędności, a jedynie może oczekiwać większych zysków, bo lokaty mają w szczególności właśnie to na celu. Osoby decydujące się na lokaty powinny jednak pamiętać o tym, że w ich przypadku następuje brak możliwości wcześniejszej wypłaty ulokowanej kwoty. Warto zaznaczyć, że w jakiś nagłych sytuacjach można sobie odebrać własne pieniądze, jednak wówczas bezpowrotnie przepadnie cały procent z lokaty. Jest to bardzo ważne przede wszystkim dla osób, które oszczędzają od dłuższego czasu albo wybrali lokatę na długi okres. Lokaty bankowe najczęściej różnią się od siebie terminem na jaki zamieszcza się środki pieniężne na koncie, dlatego najbardziej popularne są lokaty terminowe. W tym przypadku pieniądze są deponowane w banku na jakiś z góry określony czas. Właściciel lokaty za złożone pieniądze otrzymuje zapłatę w postaci odsetek, natomiast ta wysokość odsetek zależy od oprocentowania lokaty, a także od częstotliwości kapitalizowania odsetek.

Oprocentowanie lokat jest mocno związane z długością okresu trwania lokaty. Lokaty terminowe zazwyczaj zakładane są na okres od jednego do trzydziestu sześciu miesięcy. Warto zauważyć, że oprócz tego istnieją też lokaty, których okres trwania jest krótszy, a są to wówczas lokaty tygodniowe albo jednodniowe albo ten czas trwania lokaty jest dłuższy, bowiem może on wynosić trzydzieści sześć, czterdzieści osiem albo sześćdziesiąt miesięcy. Lokaty krótkoterminowe najczęściej nie trwają dłużej jak dwanaście miesięcy i zazwyczaj są one oprocentowane stałą stopą procentową. Inaczej jest w przypadku lokat długoterminowych, ponieważ tam jest zmienna stopa procentowa. Lokaty bankowe o stałym oprocentowaniu dają klientom zazwyczaj większy komfort, ponieważ już w momencie jej założenia można sobie co do grosza wyliczyć należne odsetki. Zupełnie inaczej jest przypadku lokat o zmiennym oprocentowaniu, ponieważ bank ma prawo w każdej chwili zmienić oprocentowanie, przez co klienci są narażeni na ryzyko, że obniży się ono i nie zarobią już wtedy tyle, ile by chcieli. Dlatego warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw odnośnie konkretnych rodzajów lokat, aby można było szybko wybrać najbardziej korzystne dla siebie. Oczywiście warto korzystać przy tym z pomocy fachowców. Zawsze bowiem możemy zwrócić się do doradców finansowych którzy z wielką chęcią pomogą nam w tym, abyśmy mogli znaleźć jak najlepsze dla siebie produkty. Wtedy mamy pewność, że zostały one dobrane idealnie do naszych potrzeb i wymagań.

Nie możesz dodać komentarza.