• Wpisów: 33
  • Średnio co: 46 dni
  • Ostatni wpis: 65 dni temu, 11:20
  • Licznik odwiedzin: 7 834 / 1573 dni
 
dobralokata
 
Kredyty gotówkowe nie są sobie równe. Nie wszystkie charakteryzuje jednakowa atrakcyjność, niejednokrotnie okazuje się przy tym, że i my sami nie możemy ubiegać się o nie w każdym banku. Jak zatem znaleźć najlepsze rozwiązanie i nie żałować podjętej przez siebie decyzji. Więcej obszernych artykułów znajdziesz na tej stronie www.moneyisgood.pl/.

Samodzielne poszukiwania

Wielu kredytobiorców wychodzi z założenia, że żaden doradca kredytowy nie będzie tak wiarygodny, jak test kredytów przeprowadzony przez samego zainteresowanego. Ta nadmierna ostrożność może budzić pewne rozbawienie, trudno jednak upierać się, że jest całkowicie nieuzasadniona.

Minusem samodzielnych poszukiwań wydaje się przede wszystkim to, że zabierają one sporo czasu, a tym samym trudno uznać je za efektywne. Plusem jest jednak poznanie rynku usług bankowych i rządzących nim mechanizmów. W trakcie samodzielnych poszukiwań odkrywamy pewne zależności, dostrzegamy przy tym, że nie wszyscy pracownicy banków już w czasie pierwszej rozmowy mówią nam to, co chcemy usłyszeć. Uczymy się, jak wyłuskiwać te informacje, które mogą mieć dla nas naprawdę duże znaczenie i zyskujemy informacje naprawdę pomocne.

Poszukiwania na własną rękę można prowadzić na kilka sposobów. Zdecydowana większość potencjalnych kredytobiorców odwiedza strony internetowe interesujących je instytucje i zestawia ze sobą informacje na temat oferowanych przez nie produktów. Nie brakuje jednak osób, które korzystają i z innych kanałów informacji, banki umożliwiają bowiem także telefoniczny i osobisty kontakt ze swoimi pracownikami. W tym miejscu warto poczynić zresztą pewną uwagę, o ile bowiem opłacalne jest porównywanie różnorodnych ofert, o tyle pewnym ryzykiem jest składanie kilku konkretnych zapytań kredytowych w krótkim czasie. Każdy bank jest zobowiązany do sprawdzenia naszej historii kredytowej BIK, a zliczanie liczby zapytań przez tę instytucję może przekazywać mylny obraz potencjalnego kredytobiorcy jako osoby, która nie jest wiarygodna.

Narzędzia ułatwiające poszukiwanie kredytu

Choć wiele osób stara się polegać przede wszystkim na własnych obserwacjach nie powinniśmy zapominać o tym, że do naszej dyspozycji zostało oddanych przynajmniej kilka narzędzi umożliwiających nam zyskanie wiarygodnych informacji na temat kredytów gotówkowych. Korzystanie z nich z pewnością ułatwi poszukiwania idealnego rozwiązania, może też zwrócić nam uwagę na te kwestie, które, z różnych przyczyn, zostały przez nas pominięte.

W tym kontekście na pierwszy plan wysuwają się kalkulatory kredytowe oraz porównywarki kredytów. Te pierwsze możemy znaleźć na stronach internetowych banków, z których usług chcemy skorzystać i nie można nie zgodzić się z tym, że są one wyjątkowo cennym wsparciem. Kalkulator pozwala nam na oszacowanie raty kredytu, uwzględnia przy tym nie tylko jego oprocentowanie, ale również dodatkowe koszty związane z jego zaciągnięciem. Dzięki kalkulatorowi możemy też ocenić, czy kwota, którą zamierzamy pożyczyć od banku nie jest zbyt wysoka. Porównywarki przypominają nieco swoją strukturą kalkulatory kredytowe, otwierają jednak dodatkowe możliwości. Za ich pośrednictwem można zestawiać ze sobą dane na temat kredytów pochodzące z kilku banków zyskując informacje na temat tego, które rozwiązanie okaże się najbardziej opłacalne.

Jeszcze innym rozwiązaniem, któremu warto przyjrzeć się uważniej są rankingi kredytów gotówkowych przygotowywane przez wiodące portale ekonomiczne. Ich minusem jest to, że nie uwzględniają wszystkich interesujących nas czynników, dają jednak pewne wyobrażenie na temat tego, jakie propozycje rynkowe są najbardziej atrakcyjne.

Nie możesz dodać komentarza.