• Wpisów: 42
  • Średnio co: 50 dni
  • Ostatni wpis: 15 dni temu, 13:10
  • Licznik odwiedzin: 10 573 / 2182 dni
 
dobralokata
 
Lokaty bankowe są dziś jednym z pewniejszych miejsc, na których możemy ulokować nasze pieniądze czy też oszczędności, nie raz gromadzone przez długie lata. Bank, czyli instytucja ekonomiczna, trzyma nieustannie przeczę nad pieniędzmi, które owemu bankowi powierzyliśmy, i nie ukrywajmy, jest to w naszym interesie, ale także i w interesie samego banku. Musimy jasno napisać, że lokata bankowa a w zasadzie pieniądze, które lokujemy na owej lokacie bankowej, są pożyczką, którą my udzielamy bankowi. Bank z kolei zobowiązuje się ową pożyczkę nam zwrócić po określonym czasie, wraz z dodatkowymi pieniędzmi wynikającymi z oprocentowania lokat bankowych. Ktoś może zapytać, w takim razie, po co bankom lokaty skoro w zasadzie muszą za nie płacić. Odpowiedz jest prosta, banki w ten sposób uzyskują fundusze, bardzo duże fundusze. Wyobraźmy sobie dziesiątki tysięcy lokat, albo i setki tysięcy lokat, i sumę pieniędzy, jaką na nich ulokowano. Otrzymamy w ostatecznym rozrachunku bardzo, ale to bardzo duże kwoty pieniędzy. W ten sposób banki zyskują fundusze, dzięki którym mogą udzielać kredytów kredytobiorcom, którzy z kolei spłacają owe kredyty z procentem. Tak bank zarabia pieniądze, dodatkowo banki inwestują nasze pieniądze z lokat chociażby na giełdach. Tutaj też banki zarabiają duże pieniądze. W ten o to sposób, banki cały czas utrzymują płynność pieniędzy, są w pełni wypłacalne i dodatkowo oczywiście zarabiają, bo o to przecież w tym wszystkim chodzi. Można stąd wyciągnąć bardzo prosty aczkolwiek ważny wniosek, że na lokatach bankowych każdy zyskuje, zyskuje klient, który ową lokatę założył a także bank.

Lokaty bankowe są gwarantem bezpieczeństwa także, dlatego, że wpłacając pieniądze na ową lokatę mamy pewność, że po upływie ustalone czasu, będziemy mogli wybrać owe wpłacone pieniądze i nic im się negatywnego nie stanie, mało tego, będziemy mogli wybrać więcej owych pieniędzy, ponieważ lokata jest systematycznie oprocentowana, co powoduje, że nasze oszczędności nieustannie się pomnażają, taka informacja jest bardzo ważna dla każdego, kto chce dodatkowo zarobić pieniądze. Wniosek z tego płynie jeden, lokata bankowa łączy w sobie bezpieczeństwo naszych pieniędzy i oszczędności z dodatkowym i realnym zarabianiem pieniędzy.

Reasumując temat związany z tym, że lokata bankowa jest gwarantem bezpieczeństwa, możemy dodać także, że dziś wpłacone pieniądze na lokatę mogą się okazać zbawienne w momencie gdy je z owej lokaty będziemy wypłacać. I czy to będzie za kilka miesięcy czy lat to już nie ważne, ostatecznie nikt nie zna przyszłości, więc odpowiednie zabezpieczenie się zawsze jest potrzebne. To nie jako kolejny argument przemawiający za tym by ową lokatę bankową założyć. Wiele osób, które już w swoim życiu skorzystały z lokaty bankowej, są dziś zadowolone, że właśnie kiedyś taką decyzję o założeniu lokaty podjęły. My też nie czekajmy, czekanie nic nam nie pomoże.

Nie możesz dodać komentarza.