• Wpisów: 42
  • Średnio co: 50 dni
  • Ostatni wpis: 15 dni temu, 13:10
  • Licznik odwiedzin: 10 573 / 2182 dni
 
dobralokata
 
Na jaki procent możemy liczyć przy lokatach bankowych?

Zarabianie na lokatach bankowych nie jest takie skomplikowane jak może się wydawać. Lokata bankowa budzi bardzo wiele mocji, szczególnie tych skrajnych. To jeszcze świeży produkt finansowy, chociaż na rynku bankowym istnieje bardzo długo. Ludzie nadal niechętnie idą do banku by ulokować w nim swoje oszczędności. Bardzo wiele banków postanowiło zatem prowadzić spoty reklamowe, które tłumacza czym dokładnie jest lokata i czym też nie jest. Jeśli już śledzimy te produkty na rynku finansowym, możemy zauważyć, że oprocentowanie lokat bankowych w ostatnich latach zdecydowanie spadło. Banki z nieco mniejszą chęcią ulegają wysokiemu procentowi, ponieważ sytuacja gospodarcza nie pozwala na więcej, a ludzie coraz częściej zakładają lokaty dla minimalnych kwot, które wynoszą 1000 złotych. W takim przypadku bankowi nie opłaca się podwyższać oprocentowania. Miesięczna lokata nie pozwala bankowi obracać pieniędzmi tak, by rzeczywiście uzyskać z nich wiele. Dzisiaj oprocentowanie wynosi do 3-5 procent – znajdziemy takie w niemalże każdym banku bez jakiegokolwiek problemu. Znalezienie oprocentowania rzędu 10 procent jest praktycznie niemożliwe, jeśli mówimy o zwykłej lokacie i polskim banku.

Zagraniczne propozycje również nie mają się tak dobrze jak może się wydawać. Z roku na rok banki proponują coraz niższe oprocentowanie, co jeszcze bardziej zniechęca klientów to otwierania tego rodzaju rachunków. Jeśli interesują nas wyłącznie lokaty bankowe z wysokim oprocentowaniem, możemy poszukać lokat przeznaczonych dla nowych klientów. W takiej sytuacji oprocentowanie będzie wynosić około 5 procent dla lokat miesięcznych oraz długoterminowych. Na pewno nie możemy liczyć na podwyższenie procentu w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Klienci banków z pewnością ucieszyliby się z takich zmian, ale wiązałoby się to z ogromnymi kosztami dla samych banków. Zacznijmy zatem rozglądać się za lokatami, których oprocentowanie wynosi około pięciu procent. Każdy bank ma do zaoferowania różnie oprocentowanie. Wszystko zależy od tego jakie mamy oszczędności, na jaki czas chcemy zostawić pieniądze pod opieką banku oraz to czy jesteśmy klientami nowymi, czy stałymi. Można z pewnością powiedzieć, że nowy klient może liczyć w większej ilości banków na wyższe oprocentowanie.

Wiele osób pyta jakie oprocentowanie lokat bankowych jest opłacalne i które przyniesie zyski. Prawda jest taka, że na lokacie zarabiać będziemy zawsze, niezależnie od dokładnego oprocentowania – nasze pieniądze będą przynosić zyski większe lub mniejsze, ale będą one odnotowywane i bank na pewno je wypłaci. Lokaty możemy otworzyć tradycyjnie w banku oraz korzystając z bardziej nowoczesnych urządzeń – korzystając ze stron internetowych i aplikacji mobilnych. Wszystkie możliwości są proste i nie wymagają od klienta znajomości tematów finansowych. W każdym przypadku będziemy potrzebować dowodu osobistego oraz oczywiście oszczędności. Każdy bank ma swoje wymagania co do kwoty minimalnej, ale w większości przypadków wynosi ona tysiąc złotych. Z mniejszymi oszczędnościami niestety nie będziemy mogli zrobić wiele. Codziennie banki poszerzają swoje oferty i proponują swoim klientom ogromną pomoc w znalezieniu odpowiedniego produktu bankowego. Warto odwiedzić kilka placówek bankowych, zanim wybierzemy konkretny produkt bankowy. Dzięki temu nie popełnimy błędu i wybierzemy najbardziej korzystną opcję dla siebie i swoich oszczędności. Pozostaje nam zatem skupić się na oszczędzaniu, oprocentowaniu oraz mobilnych rozwiązaniach, które pozwalają na zdecydowanie więcej korzyści.

Nie możesz dodać komentarza.