• Wpisów: 42
  • Średnio co: 50 dni
  • Ostatni wpis: 15 dni temu, 13:10
  • Licznik odwiedzin: 10 573 / 2182 dni
 
dobralokata
 
Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie kredytu hipotecznego - tym bardziej, iż w wielu przypadkach jest to jedyny sposób na zakupienie własnego mieszkania lub domu. Wprawdzie kredyty hipoteczne są stosunkowo drogie, a ich uzyskanie obwarowane jest wieloma warunkami, to jednak zyskują one na popularności. Niemal wszystkie banki mają w swojej ofercie kredyty hipoteczne. Jednak kredyt nie równy kredytowi i dlatego przed podpisaniem umowy warto przejrzeć propozycje kilku instytucji finansowych i zdecydować się kredyt najbardziej korzystny i dostosowany do osobistych preferencji, porady szukaj również szukaj na www.niskaprowizja.com.pl/.

Kredyty hipoteczne charakteryzują się długoterminowością - ich spłata w wielu przypadkach rozłożona jest na co najmniej kilkadziesiąt lat. Warte podkreślenia jest także to, iż ich miesięczna rata jest dosyć wysoka, co sprawia, iż miesięczne obciążenie budżetu domowego jest na stosunkowo wysokim poziomie. Dlatego też wybór kredytu hipotecznego powinien być poprzedzony szczegółową analizą. Na co warto zwracać uwagę przy jego wyborze?

Podstawową kwestią w wyborze określonego kredytu jest jego oprocentowanie oraz prowizja wzięta przez bank. Te dwa elementy w podstawowy sposób wpływają na wysokość miesięcznej raty. W wielu przypadkach banki proponują atrakcyjne oprocentowanie i bardzo niską marżę - i w ten sposób zachęcają klientów do wzięcia kredytu.  Jednak w tym przypadku należy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu, gdyż z pozoru atrakcyjna oferta może się wiązać z dodatkowymi kosztami - z wyższym wkładem własnym lub zwiększonym ubezpieczeniem.

Równie istotną kwestią w wyborze określonego kredytu hipotecznego jest okres spłaty. Zasada jest prosta - im dłuższy okres kredytowania, tym mniejsze comiesięczne obciążenie dla budżetu i większa zdolność kredytowa. Jednak nie można zapominać o jednej podstawowej kwestii - im dłuższy okres spłaty, tym ogólny koszt kredytu jest większy (klient spłaca wyższe odsetki). Dlatego też podczas przeglądania ofert należy zwrócić uwagę na warunki wcześniejszej spłaty i ewentualne opłaty, które są za to pobierane.

Oprocentowanie kredytu oraz okres jego spłaty to najważniejsze determinanty wyboru. Jednak warto zwrócić także uwagę na kilka dodatkowych kwestii - między innymi wysokość rat (równe czy malejące), dodatkowe usługi (na przykład konto osobiste lub karta kredytowa) oraz stałość umowy. Wszystkie te czynniki wpływają na plusy i minusy danego kredytu.

Nie możesz dodać komentarza.