• Wpisów: 46
  • Średnio co: 54 dni
  • Ostatni wpis: 166 dni temu, 13:05
  • Licznik odwiedzin: 12 252 / 2556 dni
 
dobralokata
 
Zamrożone środki

Inwestowanie pieniędzy w lokatę, przynieść może znaczne zyski, lecz zazwyczaj, okres na jaki zawarta zostaje umowa pomiędzy bankiem, a inwestorem jest długotrwały; długoterminowe zamrożenie środków finansowych na czas aktywności lokaty bankowej, jest jednym z najczęstszych powodów, dla których inwestorzy porzucają tę sposobność uzyskania większych zasobów finansowych na rzecz alternatywnych rozwiązań. Co więcej, w czasie, czy środki finansowe pozostają niejako zdeponowane na koncie, nie istnieje możliwość użytkowania, ani zainwestowanej kwoty, ani nawet odsetek, jakie należne są inwestorowi od banku za udostępnienie prywatnych pieniędzy do obrotu. Wizja uzyskania wszystkich odsetek tuż po zakończeniu porozumienia, wydawać mogła by się sensowna i obiecująca, lecz jednocześnie, wielu inwestorów nie może sobie na rozwiązanie tego typu pozwolić, wejdź zobaczyć szybkie kredyty na www.parabanki24.pl/.

Remedium na ograniczenia

Świadomość tych właśnie ograniczeń, przyczyniła się do pojawienia się na rynku bankowości i finansów zupełnie nowych, nieznanych dotychczas metod, umożliwiających oszczędzanie poprzez inwestowanie w produkty bankowe, z czego najpopularniejsze są lokaty. Obecnie, powołanych do istnienia zostało wiele różnorodnych typów lokat, lecz są one zwykle ze sobą porównywalne, różniąc się zazwyczaj wysokością oprocentowania, które jest stałe bądź zmienne oraz czasem trwania lokaty.
Zupełnie inaczej, przedstawia się lokata rentierska, której pomysłodawcy, podjęli próbę zaspokojenia oczekiwań przyszłych inwestorów, którzy nie zamierzają czekać aż do końca aktywności lokaty, by rozpocząć samodzielny obrót zgromadzoną na lokacie kwotą. W przypadku lokaty rentierskiej, główną zasadą działania jest elastyczność. Odsetki, gotowe do podjęcia przez inwestora są jeszcze w czasie, gdy lokata w dalszym ciągu pozostaje aktywna. W przeciwieństwie do pozostałych typów lokat, wariant rentierski, nazwę swoją, zaczerpnął od angielskiego czasownika rent, które przekłada się, w dosłownym znaczeniu, na wynajmować. Wynajmowanie, jest jak najbardziej odpowiednim określeniem w tym przypadku, z racji, że bank w pewnym sensie wynajął pieniądze swojego klienta; pożyczył je i odsetki, wypłacane w regularnych okresach, pełnią rolę spłaty wysokości odsetek. Lokata tego typu, ma wiele wspólnego z tradycyjną lokatą terminową, z tą jednakże różnicą, że odsetki, wypłacane zostają przez bank częściowo, w odpowiednich odstępach czasu, podczas gdy, inwestor, może z kwoty finansowej pozyskanej z odsetek swobodnie korzystać. Po zakończeniu umowy, odsetki nie zostaną wypłacone jednorazowe, co pozwala zachować znacznie większą nad nimi kontrolę. Niewątpliwym atutem, jakim dysponuje lokata, znana jako rentierska jest samodzielnie ustalane przez inwestora, jaki ustalony zostanie stały procent. Prócz pełnego prawa do wykorzystywania odsetek w dowolny sposób i w dowolnym czasie, inwestor, zyskuje także jednocześnie pewność, że wysokość oprocentowania, nie ulegnie zmianie w czasie trwania lokaty rentierskiej, co w tradycyjnej lokacie terminowej, nie jest już kwestią pewną.

Lokata rentierska czy lokata terminowa?

Wariant rentierski, wraz z lokatą tradycyjną terminową, łączy przede wszystkim fakt, iż obie zostają uruchomione na czas określony. Zazwyczaj, typ lokat rentierskich, odznacza się długoterminowością, która jest związana z możliwością uzyskania znacznie większych zysków, również w przypadku lokat tradycyjnych. Zaskakujące może wydać się to, iż lokata terminowa, charakteryzuje się z reguły wyższym oprocentowaniem, niż ma miejsce w przypadku lokat rentierskich. Niższe oprocentowania, naturalnie, przekłada się ostatecznie na niższy zysk. Sytuacja ta, nie jest jednakże dziełem przypadku, lecz wynika ona z jednej z cech charakterystycznych lokaty rentierskiej, gdzie odsetki przelewane są natychmiast na prywatne konto inwestora, podczas gdy, w przypadku korzystania z wariantu terminowego, początkowo, odsetki, podlegają kapitalizacji. Jako, że odsetki w sytuacji posiadania lokaty rentierskiej, kapitalizacji podlegać nie muszą, są one wypłacane bezpośrednio inwestorowi w odstępie 1, 3 lub 6 miesięcy.

Nie możesz dodać komentarza.