• Wpisów: 46
  • Średnio co: 54 dni
  • Ostatni wpis: 166 dni temu, 13:05
  • Licznik odwiedzin: 12 252 / 2556 dni
 
dobralokata
 
Zanim podejmiemy ostateczną decyzje o zaciągnięciu większego kredytu powinniśmy dokładnie przeanalizować tę kwestię pod względem tego ile potrzebujemy i o jaka kwotę będziemy wnioskować, ale przede wszystkim pod względem ile realnie jesteśmy w stanie spłacić oraz jak Wysokie mogą być nasze raty miesięczne. Jest to bardzo ważne ponieważ niektóre banki mogą udzielić nam pożyczki w kwocie znacznie większej niż pozwolą nam na to możliwości, w przyszło może się to odbić negatywnie na naszym domowym budżecie. Przy składaniu wniosku o udzielenie kredytu najważniejsza jest zdolność kredytowa, zależy ona od wielu czynników. Bardzo ważny jest rodzaj kredytu o jaki się staramy. Ważny jest również okres spłaty zaciągniętego kredytu, im dłuższy czas spłaty tym mniejsze raty, a zarazem większe szanse na otrzymanie kredytu. Niestety czas spłaty wiąże się również kosztami im dłużej będziemy spłacać kredyt tym większe będą koszty z nim związane. Przy wyliczaniu naszej zdolności kredytowej bardzo ważne jest również zatrudnienie oraz jego forma. Największe szanse maja osoby posiadające umowę o prace na czas nieokreślony. Następnym krokiem jest wykazanie wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego. Plusem dla nas będzie również to jeżeli wykażemy historię współpracy z bankiem, czyli posiadanie w nim konta i oczywiście regularne wpłaty. Korzystne dla nas jest również udokumentowanie, że mięliśmy już zaciągnięty kredyt który został w terminie spłacony. Na koniec musimy pamiętać również o tym, że niesamowicie ważny dla banku będzie wkład własny.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową
Zazwyczaj zaciągnięcie większego kredytu jest czymś co planujemy od dłuższego czasu. A zatem możemy przygotować się do tego ważnego w naszym życiu przedsięwzięcia. Chodzi tu oczywiście o poprawienie swojej zdolności kredytowej. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby podniesienie wysokości zarobków, niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Inna kwestią która również będzie miała olbrzymi wpływ na wysokość naszej zdolności kredytowej, będzie zamknięcie wszystkich zobowiązań finansowych, które mogą w znaczny sposób obciążyć nasz domowy budżet. Często nie zdajemy sobie sprawy że nawet kupno niedrogiego sprzętu na raty to również w pewnym sensie zaciąganie kredytu w banku. A kupno kilku takich sprzętów może zamknąć nam drogę do zaciągnięcia kredytu. Przypomnijmy sobie również czy przypadkiem nie zalegamy z płatnością mandatu za parkowanie, czy przekroczenie prędkości, jeżeli tak może się okazać że trafiliśmy do Krajowego Rejestru Długów , wówczas możemy zapomnieć o kredycie. Dlatego przymierzając się do zaciągnięcia kredytu dokładnie poszukajmy w pamięci sytuacji w których moglibyśmy zalegać nawet z niewielka płatnością. Bardzo prostym i szybkim sposobem na poprawienie swojej zdolności kredytowej jest dołączenie do kredytu kolejnej osoby, której dochody będą dla banku dodatkowym argumentem. Z reguły zdecydowanie łatwiej jest uzyskać kredyt młodemu małżeństwie niż osobie samotnej. Najlepiej jeżeli małżonkowie posiadają stałe dochody bez spełnienia tego warunku szanse na kredyt mogą zmaleć zamiast wzrosnąć, zobacz szczegóły na www.kolejkapokase.pl/.

Często zawierane są fikcyjne umowy na poprawienie zdolności kredytowej, pamiętajmy jednakże, że takie długi też kiedyś trzeba spłacić, a pieniędzy z fikcyjnej umowy już nie będzie. Trzeba zatem w takiej sytuacji znaleźć złoty środek, tak abyśmy przedstawiali się jako wiarygodny kontrahent ale jednocześnie abyśmy byli w stanie spłacać zobowiązanie zaciągnięte.

Nie możesz dodać komentarza.