• Wpisów: 46
  • Średnio co: 54 dni
  • Ostatni wpis: 166 dni temu, 13:05
  • Licznik odwiedzin: 12 252 / 2556 dni
 
dobralokata
 
W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest posiadanie własnego samochodu, bez niego trudno jest funkcjonować. Każdy z nas chciałby mieć jedna jak najlepsze auto, jak najnowocześniejsze tylko pytanie skąd wziąć na to pieniądze kiedy nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek z własnych środków. Jak się okazuje odpowiedź jest bardzo prosta a mianowicie musimy zastanowić się czy najlepszym rozwiązaniem dla nas takiej sytuacji nie byłby kredyt samochodowy. To rozwiązanie pozwoliłoby nam nabyć upragniony pojazd na bardzo korzystnych warunkach. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie powinniśmy poznać wszystkie cechy kredytu samochodowego, a przede wszystkim wszystkie jego wady i zalety - znajdziesz je na www.17bankow.com/kredyty-samochodowe.


Ogromnym plusem kredytu samochodowego jest to, że pożyczka ta może być zaciągnięta zarówno na zakup nowego jak i używanego auta. Wszystkie wymagania które będziemy musieli spełnić przed zaciągnięciem tego kredytu uzależnione są od wieku pojazdu który zamierzamy kupić a także od jego ceny. W niektórych przypadkach może się okazać, że bank będzie wpisany jako współwłaściciel w dowodzie rejestracyjnym, ma wówczas również prawo do decyzji przy sprzedaży samochodu, gdyby taka sytuacja miła miejsce w przyszłości. Dziś na szczęście nie każdy bank tego wymaga. Innym zabezpieczeniem dla banku które jest bardzo często stosowane jest cesja praw z OC i AC. Oznacza to, że w razie wypadku pieniądze z ubezpieczenia nie trafią do nas jako do właściciela pojazdu ale do banku. Inne zabezpieczenie to również depozyt karty pojazdu i to rozwiązanie jest również bardzo często stosowane.

Kupując samochód na kredyt kupujący będzie mógł włożyć wkład własny, im wkład własny będzie większy tym lepsze będą warunki zaciągniętej pożyczki. Obniżona będzie wówczas marża i co za tym idzie może się to wiązać z mniejszą ilością formalność których będziemy musieli dopełnić aby móc uzyskać kredyt samochodowy. Wydawać by się mogło że oczywistym będzie fakt, że najkorzystniejszą ofertę zaproponuje nam bank w którym posiadamy już konto np. konto osobiste, dlatego tęż najpierw powinniśmy przeanalizować dokładnie oferty w banku z którego usług już korzystamy jednak nie zawsze tak jest. Dlatego nawet w sytuacji kiedy oferta naszego banku wydaje się być naprawdę atrakcyjną powinniśmy mimo wszystko przeanalizować również oferty innych banków ponieważ być może one okażą się jeszcze bardziej atrakcyjne i spełnią więcej naszych oczekiwań.

Jeżeli chodzi o oprocentowanie kredytu samochodowego to wynosi on zazwyczaj od kilku do kilkunastu procent w skali roku. Natomiast okres spłaty jest stosunkowo niedługi i trwa zaledwie kilka lat. Pamiętajmy również o tym, że mimo nazwy kredyt ten nie musi być przeznaczony tylko i wyłącznie na kupno samochodu. Za pieniądze z tego kredytu będziemy mogli kupić również wiele innych pojazdów do 3,5 tony począwszy od motocykla, ciągnika, przyczepy przez kamper, quady aż po maszyny budowlane. Każdy bank posiada w swojej ofercie kredyt samochodowy dlatego też podjęcie ostatecznej decyzji może być trudne ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo ofert kredytu samochodowego.

Nie możesz dodać komentarza.